ADR Muayene Merkezi

ADR Araç Uygunluk Belgesi Nedir?

ADR Araç Uygunluk Belgesi aracın veya ekipmanın Tehlikeli Madde Taşımaya uygunluğunun doğrulandığı ve yetkili makamlarca düzenlenen belgedir.

Tehlikeli madde taşıyan bir aracın, tankı ile birlikte “ADR Bölüm 9” şartlarını sağladığını gösteren belgeye T9 Belgesi denir. ADR mevzuatı gereğince, T9 Belgesi ancak aracın, trafiğe tescil olduğu ülkedeki yetkilendirilmiş kurum (2014 Ocak itibariyle Türkiye’de TSE Yetkili Kurumdur) tarafından verilebilir.

Bununla beraber firmamız 2019 yılında kurmuş Erzin/Hatay'da bulunan fabrikamızda kurmuş olduğu ADR muayene merkezinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TSE arasında imzalanan protokol ile Tehlikeli Madde taşıyann taşıtlar için ADR Araç Uygunluk Değerlendirmesi amacıyla “Araç ve Üst Yapı Muayene Merkezi” olarak hizmet vermektedir. Muayenesini gerçekleştirdiğimiz araç ve tanker tipleri Tüm Kamyon ve Çekicilerin ADR/T9 muayeneleri, Akaryakıt Tankerleri, Basınçsız Kimyasal Tankerleri, Basınçlı Kimyasal Tankerleri, Lpg Tankerler, Kriyojenik tankerlerdir.


ADR Muayene Merkezi
ADR Muayene Merkezi