Hakkımızda

Amon Kimya Fabrika

Amon Kimya ve Makine San. Tic. Ltd. Şti. 1985 yılında kurulan ÖZSÜREN Grup Şirketlerinin iştirakidir.

Firmamız Temizlik, Tekstil, Gıda, Demir-Çelik, Tutkal, Boya, Cam, Ambalaj, Kağıt ve Kozmetik, Çimento, Termik Santraller ve Gübre sanayinin ana girdileri olan kimyevi maddeler ve sınai-tıbbi gazların ithalatını, üretimini tedariğe konu depolama ve lojjstik faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bünyesindeki her türden kimyevi maddenin taşınabileceği çeşitlilikte ADR li kara tankerleri, denizyolu taşımacılığında kullanılan Iso tankları ve konteyner taşıyıcı dorseleri, kamyon ve çekicileri ile, tehlikeli madde taşımacılığı konusunda uzman ekibiyle birlikte Türkiye’de ve Yurtdışında birçok firmaya hammadde tedarik etmektedir. Bu sektöre Arge yatımlarımız sürekli geliştirerek filo araç sayımızı her geçen gün arttırarak Türkiye genelinde tehlikeli madde taşımacılığı lojistik faaliyetlerimizi arttıramaya devam ediyoruz. Gübre sektöründe Kimyevi ve Sıvı gübrelerin ithalatını ve ihracatını yapmakta olan firmamız Türkiye’de tarım sektöründe kullanılan tüm tarım kimyasallarının ve gübrelerin tedariğini gerçekleştirmektedir.

Firmamız 2015 yılında diğer faaliyet konusu olan Makina sektörüne de giriş yapmıştır. Makine ve Çelik sektöründe basınçlı kapların tasarımı ve imalatı, ADR li Yarı römork Lpg Trasnport Tankı, ADR’li yarı römork Amonyak Transport Tankı,  Lpg ve Amonyak Depolama Tankları, Lng Depolama Tankları, Azot Depolama Tankları, Argon Tankları, Karbondioksit Tankları, Kriyojenik evaparatörler ve Tanklar, Klor Tankları, Kimyevi Madde Taşıma Tankları ve Treylerları, Lpg Dolum Tesisleri, Kimya Tesislerinin İnşaatı  ve Donanımı,  Çelik Konstrüksiyon Yapıların İmalatı ve Montajı, Hidroelektrik Santralleri Kapak ve Boru Hatları İmalat ve Montajı gibi konularda müşterilerinin öneri ve istekleri doğrultusunda dünya standartlarına uygun kalitede üretim yapmaktadır.

Bununla beraber firmamız 2019 yılında kurmuş Erzin/Hatay'da bulunan fabrikamızda kurmuş olduğu ADR muayene merkezinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve TSE arasında imzalanan protokol ile Tehlikeli Madde taşıyan taşıtlar için ADR Araç Uygunluk Değerlendirmesi amacıyla ''Araç ve Üst Yapı Muayene Merkezi'' olarak hizmet vermektedir. Muayenesini gerçekleştirdiğimiz araç ve tanker tipleri Tüm Kamyon ve Çekicilerin ADR/T9 muayeneleri, Akaryakıt Tankerleri, Basınçsız Kimyasal Tankerleri, Basınçlı Kimyasal Tankerleri, Lpg Tankerler, Kriyojenik tankerlerdir. Tse tarafından Üretim Yeri yeterlilik, Tamir-Tadilatçı Yeterlilik ve Muayene Merkezi Yetki belgeleri ile yetkilendirilmiş olan firmamız TSE tarafından onaylı Tasarım Tip onay belgeleri ile Yurtiçinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu mevzuat ve kurallar çerçevesinde Türkiye’de ve Dünya’da tehlikeli madde taşıyan araçların sahip olması gereken tüm üretim ve kalite altyapısına sahiptir.

Amon Kimya olarak 2021 yılında planladığımız yatırımlar ile bölgemizde kimyasal hammadde, gübre ve tarım ,maden ve plastik –polimer ürünlerinin tedariği ve depolaması konusunda öncü bir firma olma vizyonuyla yoluna devam etmektedir.

Amon Kimya uluslar arası kaliteye verdiği önem çerçevesinde aldığı belgeler ve uyguladığı standartlar, yaptığı müşteri odaklı çalışmalar ve Ar-Ge  konusundaki yatırımları ile sektörün öncü kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Ar-Ge
Yatırımları

İnovatif
Yaklaşım

Büyüyen
Ürün ve Hizmet

Müşteri
Odağı