Hakkımızda

Amon Kimya Fabrika

Amon Kimya, 1985 yılında kurulan Özsüren Grup Şirketlerinin iştirakidir.

Firmamız Temizlik, Tekstil, Gıda, Demir - Çelik, Tutkal, Boya, Cam, Ambalaj, Kağıt ve Kozmetik, Çimento, Termik Santraller ve Gübre sanayinin ana girdileri olan kimyevi maddeler ve sınai - tıbbi gazların ithalatını, üretimini, tedariğini, depolama ve lojistik faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bünyesindeki her türden kimyevi maddenin taşınabileceği çeşitlilikte, ADR standartlarına uygun kara tankerleri, denizyolu taşımacılığında kullanılan ISO tankları ve konteyner taşıyıcı dorseleri bulunmaktadır. Tehlikeli madde taşımacılığı konusunda uzman ekibiyle birlikte Türkiye’de ve yurtdışında birçok firmaya hammadde tedarik etmektedir. Bu sektörlerde Ar-Ge yatırımlarımızı sürekli geliştirerek faaliyetlerimizi arttırmaya devam ediyoruz. Gübre sektöründe kimyevi ve sıvı gübrelerin ithalatını ve ihracatını yapmakta olan firmamız Türkiye’de tarım sektöründe kullanılan kimyasalların ve gübrelerin tedariğini gerçekleştirmektedir.

Firmamız 2015 yılında diğer faaliyet konusu olan makina sektörüne de giriş yapmıştır. Makine ve çelik sektöründe basınçlı kapların tasarımı ve imalatı, ADR'li LPG Treyleri, ADR’li Amonyak Treyleri, LPG ve Amonyak Depolama Tankları, LNG Depolama Tankları, Azot Depolama Tankları, Argon Tankları, Karbondioksit Tankları, Kriyojenik Evaporatörler ve Tanklar, Klor Tankları, Kimyevi Madde Taşıma Tankları ve Treylerleri, LPG Dolum Tesisleri, Kimya Tesislerinin İnşaatı ve Donanımı, Çelik Konstrüksiyon Yapıların İmalatı ve Montajı, Hidroelektrik Santralleri Kapak ve Boru Hatları İmalat ve Montajı gibi konularda müşterilerinin öneri ve istekleri doğrultusunda dünya standartlarına uygun kalitede üretim yapmaktadır..

Hatay, İskenderun ve Erzin'de A Tipi Gümrüklü Antrepo ve üretim alanındaki yatırımları ile kimyasal hammadde, gübre, tarım, gıda, maden ve plastik –polimer ürünlerinin tedariği ve depolaması konusunda öncü bir firma olma vizyonuyla yoluna devam etmektedir.

Amon Kimya uluslararası kaliteye verdiği önem çerçevesinde aldığı belgeler ve uyguladığı standartlar, yaptığı müşteri odaklı çalışmalar ve Ar-Ge konusundaki yatırımları ile sektörün öncü kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Ar-Ge
Yatırımları

İnovatif
Yaklaşım

Büyüyen
Ürün ve Hizmet

Müşteri
Odağı